Fora Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi Ankara, Vurgun, Şeker hastalığı, damar yetmezliğine bağlı ayak yaraları gibi iyileşmeyen yaralar, İyileşmeyen kemik iltihapları, Karbon monoksit zehirlenmesi, Ani işitme kaybı, Damar Tıkanıklığına Bağlı Görme Kayıpları, Kafa kemikleri, göğüs kemiği ve omur iltihapları, Radyoterapiye bağlı doku hasarı, Damar içine gaz kaçışı, Gazlı Gangren, Yumuşak dokunun nekrotizan enfeksiyonları, Trafik kazası, göçük altında kalma gibi ciddi doku zedelenmeleri, Tutması şüpheli deri yamaları, Sıcak etkisiyle oluşan yanıklar, Beyin Absesi, Beynin oksijensiz kaldığı durumlar, Dalgıç Muayenesi, Hiperbarik Oksijen Tedavisi, Sgk Ücretsiz Anlaşmalı Çankaya

Hiperbarik oksijen tedavisi alanında Ankara’da hizmet vermek üzere Ankara Hiperbarik Oksijen ve Yara Tedavi Merkezi Ltd. Şti. kurulmuş, bu şirkete ait Özel Fora Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi de 16.10.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak faaliyetine başlamıştır. Günlük başvurularda hastaların ilk olarak hiperbarik oksijen tedavisiyle ilişkili olarak muayeneleri ve kayıtları yapılır. Tedaviye yanıt konusunda hasta ve doktoru bilgilendirilir. Tedaviler 2 saatlik seanslar halinde uygulanmakta, ilk seanslara gereğinde sağlık personeli eşlik etmektedir.

Günlük seanslar hasta ve merkeze en uygun saatlerde ve genel olarak aynı seanslar olacak şekilde planlanır. Hastaların günlük pansumanları, enjeksiyonları da yapılır. Kronik hastalıkları olan hastaların doktorlarımız tarafından en az haftalık aralarla takipleri, ilaç tedavileriyle ve cerrahi müdahaleyle ilgili değerlendirmeleri ve doktorlarıyla konsültasyonları da yapılmaktadır. Amatör ve profesyonel dalgıç muayeneleri ve basınç testleri de istenen tetkiklerde sorun olmaması durumunda en geç yarım gün içinde tamamlanarak dalışa uygunluk raporları verilmektedir.

BASINÇ ODASI

Merkezde tedavi uygulamakta olduğumuz basınç odası, dünyada basınç odası üretiminin en eski ve iddialı firmalarından biri olan Alman HAUX tarafından 2003 yılında üretilmiştir. (10+ 1)+ 2 kişilik Haux-Starmed 2200/5,5 modeldir. Alman TÜV ve MEDCERT tarafından sertifkalandırılmıştır.  Tedaviler bilgisayar kontrolünde daha önce belirlenmiş tablolar uygulanarak yapılır. Tedavi sırasında tabloda veya uygulamada sapmaların olması halinde otomatik olarak uyarı verir ve tedaviyi en güvenli şartlarda sürdürecek şekilde bazı durumda otomatik olarak müdahale eder.  Bu nedenle bilgisayar kontrolündeyken insan hatası olasılığı ortadan kaldırılır.

Elektrik kesilmesi halinde kesintisiz güç kaynağı ve jeneratör desteği, maksimum güvenlik ve minimum enerji tüketimiyle tedavinin sürdürülmesine olanak tanır. Bunun yanında manuel kontrol de mümkündür. Çok kişilik diğer basınç odalarından farklı olarak çok gelişmiş bir yangın söndürme (spreyleme-sisleme) sistemi mevcuttur. Bu da cihazı, benzerleri içinde en güvenilirlerinden biri kılmaktadır. 

Tedavi sırasında hastaların operatör tarafından kameralar ve diafon yoluyla takibi mümkündür. Tüm çok kişilik basınç odalarında olduğu gibi ön bölme mevcut olup gereğinde hasta veya sağlık personelinin giriş çıkışına imkan tanımaktadır.

Konfor açısından koridor genişliğinin fazla olması içerde hastaların ayaklarını uzatarak oturma, sedyede yatar durumda alınan hastalara da tedavi sırasında rahat müdahale edilme olanağı tanımakta ve tercih sebebi olmaktadır. Mevcut medikal bölme ise tedavi sırasında gereğinde içeriye ilaç, su vs. transferini sağlayabilmektedir. Sistem, ısıtma ve soğutma yapabilmekte ve oda içi havasını ventile edebilmekte, ideal nem ve sıcaklık koşullarını sağlamaktadır. Basınç odasıyla ilişkili olan Bauer marka yüksek basınç kompresörü ve Kaeser marka alçak basınç kompresörü ve filtre grubu da Haux tarafından kurulmuş olan sisteme dahildir.


© 2021 FORA HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİ MERKEZİ. All Rights Reserved Designed by | OXIT